RADYOFREKANS

RADYOFREKANS

RADYOFREKANS

Radyofrekans, son yıllarda estetik uygulamalarda kullanımı gittikçe yoğunlaşdığı görülmektedir. Termostimülasyon tekniğine bağlı cilt kalitesinin arttırılması işleminden kullanılan cihazlara radyofrekans cihazları denir.

Uygulama emniyetli, sonuçlar, rahatça gözlenecek denli başarılıdır. İşlem alanına göre 20 dk. ile 40 dakika arası değişen uygulamada hedef, cilde sağlamlık, esneklik, gerginlik veren kollajenlerin artırılmasıdır. 8- 10 seanslık kür olarak önerilen radyo frekans’ın etkileri işlemden hemen sonra görülmeye başlamakla birlikte, asıl sonuçlar 2 ay sonra gözlenmektedir. Radyo frekans Uygulaması, herhangi bir kesi veya ameliyat izi oluşturmaksızın uygulanan, cerrahi olmayan, ağrısız bir uygulama yöntemidir.

Etki alanları çok geniştir. Radyo frekans, tüm yüz bölgesindeki ince kırışıklık ve çizgilerde, yanak bölgesinde daha belirgin olan yüz sarkmalarında, gıdı bölgesindeki sarkmanın iyileştirilmesinde, boyundaki yatay bantların giderilmesinde, karın ve kollardaki sarkma ve gevşekliklerin toparlanmasında etkili bir yöntemdir. Yıpranmış, yorgun ciltler için tercih edilir. Önemli bir kullanım alanı da bölgesel incelme ve selülit uygulamasıdır. Bölgesel incelme uygulamalarında istenmeyen yağlardan kurtulurken sarkma ve çatlamaların önüne geçerek cildi toparlar hatta var olan çatlakları minimum seviyeye indirir hatta yok eder.

Show Your React

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Share with your timeline

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir