OZON TERAPİ

OZON TERAPİ

OZON TERAPİ

Ozon yağı, saf zeytinyağının medikal derecede oksijen ve ozon ile ileri teknoloji kullanılarak üretildiği ürünlerdir. İçerdiği ozon sayesinde yoğun oksijen içerir. Zarar gören hücreler yenilenmek için oksijene ihtiyaç duyarlar. Oldukça eski bir tedavi yöntemi olan ozon terapi, gün geçtikçe yararlarının herkes tarafından bilinmesiyle daha çok kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde de cilt bozukluklarında ozon terapi daha çok tercih edilmektedir.

Ozon terapi uygulanan bölgelerde, yaşlı hücrelerin ölmesi, bebek hücrelerin oluşması ve kan dolaşımının hızlanması sağlanır. Yüzün yaşa bağlı olarak kırışmasını geciktirir, göz halkalarının ve morluklarının giderilmesine yardımcı olur. Ozon terapi de cildin elastikiyeti artar, lekeler ve kırışıklar azalır hatta yok olabilir, selülit tedavisinde gözle görülür bir etki meydana getirir. Cilt sürekli nemli ve taze kalır.

Ozon terapisi aynı zamanda yeni ve sağlıklı cilt hücrelerinin büyümesini uyarır. Ozon terapisi sonrasında kuru olan cilt nemli hale gelir. Tahriş olmuş cilde ozon terapinin yatıştırıcı etkileri vardır. Her çeşit deri döküntüsü, iyi bir ozon tedavisi sonrasında iyileşir.

Ozon terapi yöntemi ciltte oluşan akne ve sivilceleri tamamen yok eder. Cildin katmanlarını derinlemesine temizler ve anti-enflamatuar etkilere sahiptir. Ayrıca bu mucize tedavi yeni sivilcelerin ve aknelerin oluşmasını engeller. Böylece daha sağlıklı, parlak ve pürüzsüz bir cilde kavuşursunuz.

Show Your React

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Share with your timeline

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir