DUDAK KONTÜRÜ & DUDAK RENKLENDİRME

DUDAK KONTÜRÜ & DUDAK RENKLENDİRME

DUDAK KONTÜRÜ & DUDAK RENKLENDİRME

Kalıcı Dudak makyaj bir mikropigmentasyon uygulamasıdır. Dudaklarınızı daha kalın ve canlı gösteren bir uygulamadır. Özellikle son yıllarda sıklıkla başvurulan bir diğer kalıcı makyaj tekniği de dudak renklendirmedir. Kalıcı makyaj dudak üzerine yapıldığında iki farklı yöntem izlenebilir: Dudak kontürü ve dudak renklendirme.

Dudak kontürü, isminden de anlaşılacağı üzere dudağın dış hattına yapılan bir kalıcı makyaj işlemidir. Dudak içi rengine uygun olarak, sadece dudakların dış çerçevesine dudak kontürü uygulaması yapılır. Bu sayede dudaklar olduğundan daha kalın ve dolgun görünür. Özellikle ince dudaklara sahip bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Dudağın dış hattına, dudaklar ile aynı renkte çizilen bir kalıcı çizgi, dudaklarınızın daha kalın ve belirgin olmasına vesile olur. İşlem sırasında seçilecek olan renk, elde edeceğiniz görüntünün doğal ve natürel olmasında büyük rol oynar.

Dudak renklendirme işleminde ise yalnızca dudağın dış hattı değil, tamamı söz konusu olmaktadır. Dudak renklendirme yapılırken tıpkı dudak kontüründe olduğu gibi teniniz ve dudaklarınızın rengi ile uyumlu bir renk pigmenti seçilir; ancak burada dudağınız ile birebir aynı rengi seçmek durumunda kalmazsanız. Adeta bir ruj etkisi yaratabildiği için dudak kontüründe dilediğiniz tonda bir renk pigmenti de seçebilirsiniz. Dudakların kendi çerçeve hattı dışına çıkmadan uygulanan kalıcı renklendirme işlemidir. Zamanla solan ve rengini kaybeden dudaklarda daha parlak ve dolgun bir görüntü sağlanır. Kişinin tercih ettiği tüm renkler uygulanabilir. Özel iğneler kullanılarak cildin alt tabakasına enjekte edilen bu pigmentler, kalıcılık olarak size en az 1 senelik bir ömür vaat eder.

Daha dolgun, daha canlı ve daha belirgin dudaklar için dudak kontürü ya da dudak renklendirme gibi kalıcı makyaj işlemlerini tercih edilmektedir.

Show Your React

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Share with your timeline

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir