Cilt Bakımında en çok neleri konuşuyoruz?

Güzellik – Estetik denince akla ucu bucağı olmayan biri sürü uygulama ve sorular gelir. Arkadaşlarımızdan, komşularımızdan, sosyal medyadan duyduklarımız, izlediklerimiz, gördüklerimiz, yaptırdığımız uygulamalar derken uzayıp gidiyor.

Cilt Bakımında en çok neleri konuşuyoruz?

Cilt Bakımında en çok neleri konuşuyoruz?

Güzellik – Estetik denince akla ucu bucağı olmayan biri sürü uygulama ve sorular gelir.

Arkadaşlarımızdan, komşularımızdan, sosyal medyadan duyduklarımız, izlediklerimiz, gördüklerimiz, yaptırdığımız uygulamalar derken uzayıp gidiyor.

Elimden geldiğince sosyal mecralarda, bana ulaşanlara, danışanlarıma tarafsız doğru bilgilendirme hep yaptım ve yapmaya devam edeceğim. Asla kişinin işine yaramayan bir uygulamayı tavsiye etmedim sadece uygulama yapmak için yapmadım. Kendim kullanmadığım, denemediğim sonuç görmediğim hiçbir hizmeti sunmadım ve bu etik değerde hizmet vermeye devam edeceğim.

Sitemde de detaylı açıklaması bulunan cilt bakım işlemi ile ilgili gerek sosyal medyadan gerek yüz yüze en çok merak edilen soruların cevaplarını yazacağım.

Genellikle insanların kafasında şu soru oluyor ‘Cilt bakımı kaç kere yaptırmam gerekir?’

Cilt bakımı, her bireyin ayda 1 kere yaptırması gereken bir uygulamadır. Cildimiz en önemli organımızdır ve her daim temiz olması gerekir yüz derimiz ise yaz – kış açık kalan hava kirliliği, mikroplara en açık derimizdir. Nasıl ki banyo da hamam da tüm vücudumuza kese yapıp kirlerden ve ölü derilerimizden arınıyorsak aslında yüz derimizi de tamamen arındırıp gözenekleri açıp temizleyip vitaminler ile kapatmamız gerekir ve maalesef yüzümüze vücudumuza uyguladığımız keseleme yöntemini yüz derimizin daha ince olmasından dolayı sert bir şekilde uygulayamıyoruz bu sebepten ötürüdür ki derinlemesine cilt bakımı en azında ayda 1 yaptıramıyorsak da 2 ayda bir yaptırmamız gerekir.

Yüzümüze kullandığımız gerek ev temizleme ürünlerini gerek makyaj malzemelerini maalesef cilt yapımızı tanımadan alıyoruz ve bu şekilde cildimize daha çok zarar veriyoruz. Oysa ki cilt tipimizi, nelere meyilli olduğunu öğrendikten sonra ürünlerimizi cildimize göre seçip alırsak farkındalık ile alış-verişimizi tamamlarsak hem cildimize zarar vermeyiz hem de aynı fiyatla kendimize uygun ürünü seçmiş oluruz.

Cilt bakımı uygulaması yaptırmak isteyen herkese öncelikle sorum şu oluyor ;

Cildiniz de en çok neyden rahatsızsınız?

Şimdi bana dönüp aaaa sizde hem ayda bir yaptırılması gerekiyor temizlik açısından hem de ‘neyden rahatsızsınız’ diye neden soruyorsunuz diyenleriniz olabilir. Beni de bu soruya iten danışanlarım oldu. Çünkü çokça duyduğum şey şu oluyor ‘cilt lekelerimden rahatsızım cilt bakımı yaptırım geçsin’ hayır cilt bakımı ile cilt lekeleri geçmez. Cilt lekelerinin tipi (doğum lekesi, hamilelik lekesi, güneş lekesi, ağda yanığı vb..) ayrılır. Ayrıca cilt lekesi yaşı da bizler için önemlidir ne kadar derin de yüzeysel mi bunların hepsinin tespit edilmesi gerekir ve dermapen, ozon terapi gibi uygulamalar yapılmalıdır. Cilt bakımında cilt temizlendiğinden dolayı lekelerin üzeri de temizlenir ve açılır bizler de cilt bakımı da lekeleri gideriyor diye düşünürüz fakat zamanla lekeler tekrar kendini gösterir. Bu sebepten ötürü cilt bakımı leke tedavisi olarak tercih edilmez ama tabi ki cildimiz temiz olmalı her zaman.

Cilt bakımının zararı var mı?

Hayır, tabi ki zararı değil hep söylediğimiz gibi faydası vardır. Uzmanlar tarafından ve profesyonel şekilde uygulanmalıdır.

Cilt bakımı yaptırdım yüzüme zarar verdi!

Tekrar tekrar belirtelim ki doğru uygulama doğru ellerde yapılırsa asla zarar vermez.

Toparlamak gerekirse cilt bakımı kadın- erkek herkesin yaptırması gereken mevsim ayrımı olmayan bir uygulamadır.

İlk bakılan yerimiz, aynada ilk gördüğümüz yerimiz yüzümüz.

Ne diyoruz, cildimizi seviyoruz çünkü EN GÜZEL GİYSİMİZ CİLDİMİZ.

İstanbul Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon İstanbul

Show Your React

  • 0
  • 0
  • 0
  • 0

Share with your timeline

Previous Post
AKNE TEDAVİSİ

0 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir